• Пн. Бер 1st, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

Неділя перед Різдвом Христовим

Січ 3, 2021

Сьогодні, 03 грудня 2021, – остання неділя перед Різдвом Христовим, яку ще називають Неділею святих отців.

В цей день під час служби особливо зачитується уривок зі Святого Євангелія від Матфея, де передано родовід Ісуса Христа, починаючи від праотця Авраама (Мт. 1:1-17).
Цей перелік поділяється на три частини: перша – від Авраама до царя Давида, друга – від Давида аж до вавилонського переселення, третя – від переселення вавилонського до пришестя Христа Спасителя, що, в свою чергу, як потім і засвідчував в своїх посланнях до Юдеїв святий Апостол Павло, показує здійснення стародавніх пророцт про кількість у 42 поколінь поміж Авраамом і Месією та про прихід Спасителя з роду Царя Давида.

Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком…

Символ Віри

Божественну Літургію в Кафедральному соборі очолив Преосвященнійший Владика Запорізький і Мелітопольський Фотій, якому співслужили духовенство храму.

Під час проповіді Єпископ також навів аналогії поміж райським життям Адама та прикликанням Христом святого Апостола Варфоломея (Натанаїла) (Йн 1, 45-51), пояснив “зворотність” та незначну “відмінність” родовідів Ісуса Христа в Євангеліях від Матфія та Луки, озвучив методи та засоби боротьби з гріхом, закликав на всіх Божого Благословення та запросив всіх на різдвяні богослужіння.