• Пт. Сер 12th, 2022

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

Історія Запорізької Єпархії ПЦУ

  • Домівка
  • Історія Запорізької Єпархії ПЦУ

У далекому 1917 році в тодішньому місті Олександрівську було засновано Олександрівське вікаріанство (лат. vicarius — «заступник», «намісник») Єкатеринославської (пізніше – Дніпропетровської) Єпархії, яка існувала та діяла по 1933 рік.

запорожье пцу У 1920 р. рішенням Великого Комісаріату було утворено Олександрівську губернію з центром у місті Олександрівську, до складу якої увійшли Мелітопольський та Бердянський повіти з колишньої Таврійської губернії й Олександрівський повіт з Катеринославської губернії. Згодом кількість повітів збільшилася за рахунок утворення Великотокмацького та Гуляйпільського. 23 березня 1921 р. цю губернію було перейменовано в Запорізьку.

Кафедру було відновлено в 1992 році рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви вже як самостійну структуру на території Запорізької області, вивівши її з-під юрисдикції Дніпропетровської єпархії.

Саму Запорізьку Єпархію Української Православної Церкви України Київського Патріархату було створено рішенням відповідного Священного Синоду від 01 лютого 1996 року. Керівником єпархії з благословення Патріарха Філарета було призначено єпископа (нині – архієпископа) Запорізького та Мелітопольського – Григорія (Качан), під правлінням якого налічувалось лишень 12 діючих приходів. Сама, ж, будівля запорізького Єпархіального управління УПЦ КП, на той час, була напівзруйнованою будівлею колишнього невеликого кінотеатру “Південний” в Комунарському районі міста Запоріжжя.

запорожье церковь ПЦУ 13 грудня 2014 року рішенням Синоду УПЦ КП призначено Єпископом Запорізьким і Мелітопольським Фотія (Давиденко)

З 15 грудня 2018 року Запорізька єпархія УПЦ КП перейшла під юрисдикцію новоствореної Православної Церкви України (ПЦУ) й на сьогодні налічує 21 благочинь, 121 парафію та майже сотню священників.