• Пн. Бер 1st, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

Собор 70 апостолів

Січ 17, 2021

Сьогодні, 17 січня, незадовго до Свята Богоявлення, Свята Церква поминає пам’ять 70 апостолів, які несли по різних містах і народах Слово про Ісуса Христа та Спасіння.

Більшість з нас пам’ятає “головних” сподвижників Христа – перших 12 Апостолів, яких прикликав Месія на служіння, але були й «… інших сімдесят учеників і послав їх по двоє перед Собою до кожного міста і місцевості, куди Сам хотів іти» (Лк. 10: 1).
Й якщо під час земного життя Назорея всі вони безбоязно ходили та проповідували Євангеліє, то після Його Воскресіння більшість підпали під гоніння та тортури… але не здавалися та прославляли своїми словами, діями та життям Господа Нашого Ісуса Христа.

Що цікаво, то, на територію теперішньої України проповідувати Христа приходив Апостол Андрій Первозванний, до Грузії – Матфей і Симон, до Вірменії – Тадей та Варфоломій, до європейської частини “Римської імперії” та “малої Азії” – Апостол Павло… й всі інші апостоли з дня П’ятидесятниці, як зійшов на них Дух Святий, “почали говорити іншими мовами” (Діяння 2:4) та йшли до “краю землі”.

То, ж, нехай Благословіння Господнє на вас спочине, як свого часу на святих Апостолах, і нехай Пресвятая Трійця окриє вас своїм покровом!

Це воскресне богослужніння в запорізькому Кафедральному соборі Святої Трійці ПЦУ очолив благочинний храму – протоієрей Ігор Бащій, якому співслужили місцеве духовенство.