• Вт. Січ 25th, 2022

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

СВЯТКОВИЙ МОЛЕБЕНЬ ТА ОСВЯЧЕННЯ ПЛОДІВ У ДЕНЬ СВЯТА ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО У В/Ч 3026 НГУ

Сер 19, 2021

19-го серпня християни Східного обряду відзначають велике дванадесяте свято Преображення Господнє.

Піклуючись про духовні потреби особового складу підрозділу, з благословення Преосвященнійшого Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольського, та за розпорядженням командира частини, у військовій каплиці на честь Архистратига Божого Михаїла були проведені урочисті заходи в день цього Великого свята.

Військовий священик (капелан) протоієрей Діонісій Кравчук очолив святковий молебень під час якого возніс свої молитви за здоров’я військовослужбовців частини з їх сім’ями.

За давньою християнською традицією в день свята Преображення Господнього (яке в народі називають «яблуневий Спас») віруючі люди приносили до храму плоди зібрані з останнього врожаю, для того щоб освятити їх та подякувати Богу за гарний плід.
Ця традиція зберіглась і сьогодні. Зважаючи на те, що це свято припало на будній день, то військовослужбовці не змогли відвідати храми міста, несучи службу на території підрозділу. Тому після святкового молебню капелан прочитав молитви та освятив святкові кошики, які принесли з собою гвардійці.
Після богослужіння отець Діонісій наголосив: «Пам’ятаймо, що все на землі – від Бога. Дякуймо Йому за це, святкуючи й освячуючи Його щедрі дари, просячи у Всемилостивого Спасителя дарувати сили і здоров’я, сумлінно трудитися та насолоджуватися плодами праці, які є благословенням Божим для кожного з нас».