• Пн. Бер 1st, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

Неділля 28 після П’ятидесятниці

Гру 20, 2020

У неділю, 20 грудня, Преосвященний Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський, звершив Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Троїці.
Співслужили Владиці духовенство храму.

В цей день з Євангелія від Луки (Луки 17:11—19) читалася історія про 10 прокажених, яких Іісус Христос зцілив під час своєї останньої подорожі до Галілеї.
На той час хворим на проказу заборонялося жити в громаді й тільки священики могли “діагностувати” хвороби та засвідчити зцілення від них (Левіт 13:9—17, 45, 46). Саме тому Іісус і сказав благавшим його про сцілення прокаженим – “Підіть і покажіться священикам” (Луки 17:13, 14), виказуючи повагу до старозавітного Закону Божого. “…І поки вони були в дорозі, то очистились…”

Дев’ять зцілених чоловіків ідуть далі, а десятий, самарянин, повертається і розшукує Ісуса. Чому? Щоб виявити свою вдячність. Цей чоловік «голосно прославля[є] Бога», адже усвідомлює, що насправді це Бог повернув йому здоров’я (Луки 17:15).
Знайшовши Ісуса, чоловік падає йому до ніг і дякує.

Ісус каже тим, хто поряд: «Хіба не всі 10 очистились? Де ж інші 9? Невже більше ніхто, крім цього чоловіка з іншого народу, не повернувся, щоб віддати Богові славу?» Тоді він говорить самарянину: «Встань і йди. Твоя віра зцілила тебе» (Луки 17:17—19).

Владика Фотій після Літургії благословив парафіян і вірян, а також нагадав, що як і в цій історії про прокажених, маємо пам’ятати, що все в нашому житті – гарне та щасливе, відбувається не з нашої власної волі, а саме завдяки Богові. Але, при цьому, часто ми, наче оті 9 юдеїв, не вбачаємо в цьому Божої Милості й просто кажемо, що нам “пощастило” чи-то все вдалося завдяки нашим власним старанням… але якщо сталося щось неприємно, одразу ж згадуємо про Творця та просимо його про допомогу.

Також Єпископ закликав всіх присутніх до взаємоповаги “в миру” не тільки серед знайомих і рідних, але й у спілкуванні з незнайомими, не звертаючи уваги на їхні релігійні переконання чи-то календарні звичаї, особливо, коли всі ми діємо во Славу Божу та робимо гарні добрі справи.

То, ж, нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога, і Отця та Причастя Святого Духа буде з усіма вами.
Амінь