• Пн. Бер 1st, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

2а річниця Об’єднавчого Собору ПЦУ

Гру 15, 2020

Сьогодні, 15 грудня 2020 року, окрім пам’яті пророка Авакума й ряду преподобних, Православна Церква України відзначає другу річницю Об’єднавчого Собору. Рівно 2 роки тому в Свято-Софійському соборі представники трьох гілок українського Православ’я (УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП) в дусі взаємної любові та миру об’єдналися, утворивши Православну Церкву України.

За два роки існування єдиної в Україні канонічної Православної Церкви України до її юрисдикції додатково перейшли майже 2 тисячі парафій з Московського патріархату, і цей процес продовжується. Також за доволі короткий проміжок часу ПЦУ окрім Константинопольської Матері-Церкви, визнали ще три Помісні Церкви: Елладська (Грецька), Олександрійська та Кіпрська.

З нагоди такої події Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до вірян та духовенства з вітальним словом :

Вітаю усіх з другою річницею Об’єднавчого Собору і постання єдиної помісної Української Православної Церкви. Всі ми є не лише свідками, а й співтворцями цієї, без перебільшення, епохальної події. І сьогодні ми з радістю й вдячністю Богові констатуємо: незалежна помісна Православна Церква України відбулася. Це доконаний і незворотній факт. І шляху назад – немає! Я вірю, що справа Об’єднавчого Собору житиме й даватиме добрі плоди. Ми змогли об’єднатися і тримаємося разом – за що щиро дякую повноті нашої Церкви: архієреям, духовенству, вірним. Саме наша єдність і віра – ключ до наших перемог, джерело незламної сили українського народу. Знову і знову закликаю до церковного єднання усіх православних українців: двері Помісної Церкви та наші серця відкриті для вас!

Митрополит Епіфаній

До вітань приєднується й вся Запорізька єпархія Православної Церкви України!

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами! Амінь