• Пн. Тра 23rd, 2022

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

ЗВЕРНЕННЯ АРХІПАСТИРЯ

Бер 6, 2022
Звернення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського до пастирів та вірян Запорізької області на початок Великого Посту.
Всечесні отці! Дорогі Браття і Сестри! Слава Ісусу Христу!
Ми вступаємо у дні Святого і Великого Посту; у той час, коли на території нашої Держави йде повномаштабна війна з російськими окупантами та введено військовий стан. У багатьох виникає питання як дотримуватись посту в цій складній ситуації. Відповідь дуже проста. Піст для людини, а не людина для посту. Дуже складно, а в деяких містах і неможливо утримуватись від споживання заборонених в піст продуктів, оскільки інших немає. Їжа нікого, ще не зробила святим або грішником. Тому піст ми повинні тримати в тому, щоб гріховні думки, слова та дії не були присутні в нашому житті, також однією з головних складових посту являється молитва. Наші пращурі козаки, коли не могли тримати зброю в руках, захищаючи свої землі, озброювались молитвою про свою Батьківщину. Молитва в нашому сьогоденні має теж велике значення і силу. Ми з Святого Писання знаємо багато прикладів, коли Господь по молитві дарував перемогу. Ми повинні пам’ятати про це. Наші пастирі та вірні зараз прикладають усі зусилля для нашої перемоги разом з волонтерами, хтось вступив до лав територіальної оборони, хтось несе службу в Збройних силах України, хтось веде інформаційну війну з ворогом, а хтось працює на укріплення оборони міст та селищ. Молитва і праця кожного на своєму місті є запорукою того, що Бог пошле нам перемогу над окупантом. В молитві не обов’язково бути багатослівним. Просте «Господи помилуй» – промовлене щирою християнською душею буде почуте Богом, і Господь знає усі наші потреби. Робиш свою роботу – промовляй Господи помилуй! Ця молитва з працею буде справжнім постом у ці дні випробування.
Перед початком Великого посту ми всі просимо один у одного прощення, і ми бачемо, що це прощення у ці дні є справжнім по всій нашій Україні. Весь народ нашої Держави, хто б яке не займав положення, якої б не був національності та віросповідання, забувають чвари та пліч-о-пліч стають на захист України. Це та єдність до якої нас закликав Бог: «Як то добре, як то гарно коли брати живуть у згоді», і Україна не може не перемогти, коли є така єдність серед людей. Господь за таку єдність обіцяє нагороду: «Благословення та життя на віки». А якщо з нами Бог та Його благословення, то хто проти нас?!
Окремо хотів би звернутися до всіх вас. Довіряйте тільки офіційним джередам інформації! Бо ворог веде проти нас міцну інформаційну війну для того, щоб ми пали духом, щоб в наших серцях зародились страх та відчай. Бо російський окупант, як і ворог роду людського знає, що людина в серці якої страх і відчай вже переможена, тому не допускаймо цього. І наостанок хочу зазначити, що ми не виставляємо ніяких новин у соціальних мережах, тільки тому, що всі ми зараз працюємо задля перемоги нашої держави, і на все інше просто немає часу. Ми робимо все можливе, а інколи і неможливе, щоб як найшвидше прийшла наша перемога і небо над Україною стало мирним.
Пишаюся мужністю наших людей, які без зброї і без страху виходять до окупантів і свідчать перед ними, що ця земля – є Україна. І ніяких «освободітєлєй» з квітами та пирогами зустрічати не буде!
Також закликаю до посиленої молитви за всіх, хто віддав своє життя у цій війні. Нехай Господь простить їм усі провини вільні і невільні та дарує Царство Небесне та вічную пам’ять.
Щиро сподіваюся, що у скорому часі війна скінчиться і ми всі разом зберемося в храмах і піднесемо свої молитви, подяки Богові за нашу перемогу. І це буде наша Пасха – вихід до світлого і Богомблагословенного майбутнього нашої Держави.
З молитвою до Господа за всіх нас та нашу Державу.
смиренний ФОТІЙ.
єпископ Запорізький і Мелітопольський.