• Пт. Лют 26th, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

Неділя 29 після П’ятидесятниці. Неділя Праотців.

Гру 27, 2020

Сьогодні, 27 грудня 2020 року, Преосвященний Фотій Єпископ Запорізький і Мелітопольський звершив Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Троїці.

Його преосвященству співслужили духовенство храму.

Праведники Старого Завіту, яких ми називаємо праотцями та поминаємо 27 грудня, багато в чому сьогодні слугують прикладом. На диво для сучасників, перед очима тих старців не було стільки прикладів віри та жертовності, тим паче, що не все Писання було в їхніх руках. Але сила та справжність їхньої віри реально вражає.

Ми сьогодні, коли дивимось на ті обставини, за яких проходило життя та служіння цих сподвижників, на жаль, не можемо сказати про себе, що за тих самих умов так само втрималися, б, у вірі. Бо ані такий великий сонм святих, ані маючи Святу Церкву, Таїнства та досвід двох тисячоліть, не в усіх умах та душах зміцнюється та підживлюється віра у Спасителя. Кожному та кожній з нас варто усвідомити, що на відміну від наших праотців, в яких була виключно надія на спасіння, на сьогодні маємо в кожному храмі та посеред нас самого Живого Христа.

Відкриваючи сторінки Старого Завіту, ми бачимо взірці віри та духовного натхнення, адже це практична історія нашого Спасіння, заради якого праотці та пророки були віддані Богу аж до смерті!