• Чт. Лют 25th, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

НЕДІЛЛЯ 26 ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

Гру 6, 2020

Сьогодні, 6 грудня 2020 року, Преосвященний Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський, звершив Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Троїці.

Його Преосвященству співслужили духовенство храму.

Практика і досвід нашого життя говорять про те, що матеріальні речі необхідні. Виходячи зі своїх природніх потреб, ми схильні до того, щоб накопичувати блага. І це цілком зрозуміло кожному, хто живе серед людей. Коли людина має успіх у своїх справах, вона отримує надлишок і, вже маючи останній, планує своє подальше життя. Хтось інвестує його в те, щоб мати більше влади, хтось займається благодійністю, хтось використовує на те, щоб задовольнити себе у чим би то не було.

Типова ситуація останнього прикладу нам подається у сьогодняшньому Євангелії. Людина, маючи надлишок, настільки вже не знала, що з тим робити, що вважала, ніби цього має стати на роки наперед. Але Господь розпорядився інакше. День смерті цього чоловіка був саме сьогодні.

Ми рідко керуємося думкою, що саме сьогодні ми можемо померти. Адже хоч і багато хто говорить, що він віруючий, але всіма своїми справами доводить те, що він не очікує смерті сьогодні.

Пророк Соломон говорив: «Пам’ятай про свій останній день, і вовік не згрішиш». Чи ця мудрість торкнулася багача? Ні. Чи вона торкнеться нашого серця?

Господь призиває і нагадує нам, що тільки Він є володарем життя і смерті. І краще б нам збирати скарб на небі.

Допоможи нам в цьому, Боже!