• Пн. Бер 1st, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТОЇ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ. ШОСТА РІЧНИЦЯ ХІРОТОНІЇ ПРЕОСВЯЩЕННОГО ФОТІЯ ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО

Гру 17, 2020

Сьогодні, 17 грудня 2020 року, Преосвященний Фотій, – єпископ Запорізький і Мелітопольський, звершив божественну літургію у кафедральному соборі Святої Троїці.

Його преосвященству співслужили духовенство Єпархії різних запорізьких благочинь.

Саме 17 грудня 2020 року Преосвященний єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій відзначає свою шосту річницю хіротонії. Духовенство Єпархії вітає свого архієрея та щиро бажає йому міцного здоров’я та духовних успіхів. Під вашим началом та завдяки вашим настановам і досвіду ми досягнемо нових духовних висот та ще більших результатів у місті Запоріжжі.
Іс полла еті Деспота!

Також в цей день Свята Церква згадує великомученицю Варвару, яка жила приблизно у 267 році нашої ери. Дівчина була вихована як християнка. Не дивлячись на те, що походила з роду заможного язичника, вона безстрашно засвідчила свою віру перед батьком. Безстрашно, бо не звертаючи уваги на його фізичні тортури та знущання, вона до останнього була вірна Христу.
На жаль, батько відтяв голову Варварі, не змиряючись з її силою віри.

Приклад священомучениці Варвари цікавий для нас тим, що ця дівчина 13 років була настільки переконана в тому, що по той бік меча є нове життя, що перетерпіла знущання та тортури без нарікань і вмовлянь про позбавлення.
Така мужність притаманна виключно людині, яка твердо стоїть на любові Божій.
Ми можемо не тільки шанувати страждання святої діви, але й наслідувати любов Христову, яка ствердила юну дівчину до мученицького подвигу.