• Пт. Лют 26th, 2021

Запорізька Єпархія ПЦУ

Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України

ВХІД ДО ХРАМУ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Гру 4, 2020

Сьогодні 04 грудня 2020 року Преосвященний Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський звершив божественну літургію у кафедральному храмі Святої Троїці.

Його преосвященству співслужили духовенство храму.

Подія введення Марії до храму здається не такою особливою, тим хто дивиться на неї очима пересічного громадянина. Але для того щоб збагнути чому дівчина входить у святая святих, куди заходив тільки первосвященник з жертовною кров’ю за себе і за народ, і то тільки раз на рік, треба знати що кожен єврей очикував пришестя месії. І хоча і не кожен день, але Дух Святий діяв відкрито у старозавітній Церкві. Ми бачимо як первосвященник приймає дитину і дозволяє тій що народить Христа бути причетною найвищої святині. Чи це гарантувало те що вона стане Богородицею? Ні. Всетаки в житті християнина добра воля грає першочергову роль. Якби Марія не сказала “я раба Господня, хай буде мені за словом твоїм”, месія можливо-б і до сьогодні не прийшов-би.
Що це означає для нас? Це говорить кожному вірному про те що добра воля змушує мене виконувати головну заповідь любові. Не страх, не очикування мук або щось інше, але саме добра воля. Якщо це так, то нехай Господь допоможе мені досягти тієї-ж святості що і чотирьох річна Марія!